AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Čikagos litunaistinė mokykla dainuoja dainą

Čikagos litunaistinė mokykla dainuoja dainą

Lietuva-dainų šalis. Anksčiau lietuviams daina buvo tarsi antroji kalba. Kai žmonės pradėjo kalbėti, pradėjo dainuoti. Liaudies dainos skambėdavo visur. Jas yra girdėjęs kiekvienas žmogus iš tėvų, senelių, giminių, draugų. Seniau tėvai dainuodavo savo vaikams lopšines, o kai jie užaugdavo, žaisdavo įvairius žaidimus, kurie buvo susiję su liaudies muzika. Per dainą žmonės išgyvendavo savo džiaugsmus, rūpesčius ir vargus. Dainų žodžiai dažniausiai būdavo paprasti, lengvi įsiminti. Vaikiškos dainelės ir rateliai būdavo apie įvairius gyvūnėlius, vabaliukus, gamtos reiškinius.

Bet, deja, šiais laikais, Lietuvos gyventojai, ypač jaunimas, užmiršta, kokios svarbios yra mūsų šalies senovinės dainos, ir todėl jų nebevertina. Daugelis pasakytų: “ Keičiasi laikai, keičiasi dainos, požiūris į senovines vertybes.” Taip, iš dalies tai tiesa, tačiau mes neturėtume užmiršti savo protėvių dainų, papročių. Juk jei nebūtų visi to, ką puoselėjo ir kūrė mūsų protėviai, kas žino, kokie mes būtume dabar.

Kad mokiniai nepasimirštų liaudies dainų ir žaidimų, kad tai būtų kiek įmanoma perduota iš kartos į kartą, Čikagos lituanistuanistinėje mokykloje rengiamos dainų dienos, “ Dainuoju dainą”. Tokia diena buvo šeštadienį, spalio 28 dieną. Salės viduryje buvo sukrautas ir “uždegta“ laužo imitacija. Renginyje dalyvauja mokytojai ir visi mokinukai, pradedant pačiais mažiausiais “Kiškučiais” ir baigiant abiturientais. Ikimokyklinukai kartu su dainavimo ir šokių mokytojomis Evelina Karaliene, Onute Cvilikiene, Rasa Stanevičiene, Gene Razumiene sudainavo daineles: “Vabalas”, “Lietutis”. Pašoko ratelius: ”Jurgeli meistreli”, “Meška” ir kitus. Mažieji, kad ir nemokėdami visų dainelių žodžių, labai stengėsi pritarti mokytojoms ir draugams, šokant rateliu judėjo, kilnojo rankas ir kojas, kaip tik galėjo ir mokėjo. Vyresnieji mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Dalės Gedvilienės, dainavo lietuvių liaudies dainas: “Pypkė”, “Strazde strazdeli”, “Žuvytėlė”, “Žemėj Lietuvos”, “Pempel pempel” ir kitas. Kartu su šokių mokytoja Vilma Vaičiene žaidė, lietuvių liaudies žaidimą “Siūlai siūlai susivykit”.

Tai buvo puiki proga visiems mokiniams, kartu susėsti ratu, aplink laužą, padainuoti, pasiklausyti, smuiko, kanklių muzikos. Visiems ši diena paliko daug šiltu prisiminimų ir įspūdžių.

Čikagos lituniastinės mokyklos mokytojos:

Sandra Abrutienė ir Skirmantė Orintienė

 

Priemiestis kovai su kojotais pasikvietė gaudytoju...
Uždainavo ruduo – sukviesdamas Connecticut apygard...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 gruodžio 13, Ketvirtadienis