AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Čikagos lituanistinės mokyklos ketvirtokai Balzeko muziejuje  

Čikagos lituanistinės mokyklos ketvirtokai Balzeko muziejuje  

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais pavasarį Čikagos lituanistinės mokyklos ketvirtokai vyksta į Balzeko muziejų. Vaikams visada įdomu pamatyti senovinius daiktus, kurie susiję su Lietuva ir jos istorija: dokumentus, fotografijas, tautinius drabužius, gintaro papuošalus ir kitus dirbinius.

Šį kartą vaikai turėjo progą susipažinti su paroda ,,For Freedom", skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100 - mečiui.                                    

Visus sudomino Lietuvos žemėlapis, kuriame matyti, kaip keitėsi Lietuvos valstybės sienos. Parodoje eksponuojama anglų kalba parašyta Lietuvos istorija. Ketvirtokams buvo įdomu sužinoti kodėl lietuviai turėjo emigruoti į Ameriką ir ką jie atsivežė savo lagaminuose. Tarp asmeninių daiktų buvo nuotraukos, dokumentai, vadovėliai, maldaknygės. Parodoje eksponuojamos dvi maldaknygės ,,Aukso altorius", išleistos spaudos draudimo metais.

Vieną iš parodos stendų sudaro straipsnių iškarpų fragmentai iš Amerikos laikraščių ir žurnalų su informacija apie Lietuvą ir jos žmones. Vaikams buvo įdomu išgirsti muziejaus direktorės Ritos Janz pasakojimą apie Amerikos lietuvių milžinišką darbą, kurį jie padarė, kad Lietuvos valstybę pripažintų Amerika. Šie žmonės pradeda didžiulę kampaniją, kad amerikiečiams papasakoti apie Lietuvą. Jie surenka milijoną parašų, remiančių peticiją dėl Lietuvos valstybės pripažinimo ir įteikia juos JAV politiniams lyderiams.

Išėję iš muziejaus visi pasukome prie ąžuolo, augančio šalia pastato. Tai ypatingas ąžuolas, nes išaugęs iš Stelmužės ąžuolo,  seniausio ir storiausio ąžuolo Lietuvoje, gilės. Vaikams buvo smagu paliesti rankomis šį ąžuolą, kuris prieš keturiasdešimt metų pasodintas profesoriaus Vytauto Osvaldo Virkaus dėka.

Čikagos lituanistinės mokyklos ketvirtokų mokytoja Danutė Petraitienė

 

Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius k...
Čikagos lituanistinė mokykla kviečia registruotis ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 balandžio 23, Antradienis