AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Čikagos ES filmų festivalio žiūrovų prizas atiteko lietuviškam filmui „Dainų šalis“

Čikagos ES filmų festivalio žiūrovų prizas atiteko lietuviškam filmui „Dainų šalis“

2016 m. ES filmų festivalio žiūrovai balsavo už labiausiai patikusį filmą – daugiausia simpatijų pelnė Lietuvai atstovavęs režisierės Aldonos Watts filmas „Dainų šalis“. Gene Siskel kino centre (164 North State Street) rengiama dar viena „Dainų šalis“ peržiūra, kuri vyks gruodžio 5 d., pirmadienį, 6.15 val. vakaro. Tai puiki proga pamatyti filmą jo dar nemačiusiems ir dar kartą pasidžiaugti juo tiems, kurie jau spėjo juostą pažiūrėti. Kartu ši peržiūra skelbs artėjantį 20-ąjį kasmetinį ES filmų festivalį, kuris vyks 2017 m. kovo 3–30 dienomis.

Dokumentinio filmo „Dainų šalis“ centre – įstabi Dainavos krašto gamta, šio regiono tradicinės dainos ir papročiai. Penkios energingos ir žvalios Puvočių kaimo močiutės ne tik prižiūri artimųjų kapus, grybauja ar poteriauja, bet atranda laiko ir dainavimui. Dainos  šioms močiutėms ilgą laiką padėjo puoselėti ilgametę draugystę bei iškęsti karo ir okupacijos negandas. „Jeigu man būdavo sunku, tai aš niekad pirmiausia nepradėdavau verkti, aš pradėdavau dainuoti...“  – sako viena filmo herojų.  Jaunimui traukiantis iš Puvočių kaimo, šios penkios močiutės stengiasi dainas išlaikyti gyvas.

Lietuvių išeivių šeimoje gimusi režisierė A. Watts yra multimedijų prodiuserė, gyvenanti Niujorke ir San Franciske. Ji baigė tarpdisciplinines medijų ir lyčių studijų bakalaurą Niujorko universitete, organizuoja žurnalistinius renginius ir mokymus moterims. Lietuvių kultūra režisierė susižavėjo dar vaikystėje klausydama senelių istorijų apie prieškario Lietuvą ir tradicijas, galiausiai paskatinusias sukurti apie jas filmą. „Dainų šalis“ – A. Watts debiutinis dokumentinis filmas.

Bilietus galima įsigyti internetu http://www.siskelfilmcenter.org/landofsongs  ir Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.

 

LR generalinio konsulato Čikagoje inf.

Koncertas Balzeko lietuvių kultūros muziejuje
Lietuvos dukterų draugijos Detroito skyrius sureng...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2019