AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Cape Cod beisbolo lyga - Harwich Mariners

Cape Cod beisbolo lyga - Harwich Mariners

2017 metų vasara, antroji mano vasara Cape Cod, Harwich Port miestelyje. Aš gyvenau vienoje iš Cape Cod beisbolo lygos žaidėjus apgyvendinančių šeimų. Tai Tom ir Ashby, kurie apgyvendina beisbolo žaidėjus jau 15 metų.

Cape Cod beisbolo lyga, tai kolegiali vasaros beisbolo lyga, įkurta 1885 metais ir įsikūrusi Masačusetso valstijoje esančiame Cape Cod kyšulyje. Vasarai iš visos Amerikos čia suvažiuoja beisbolo fanai  stebėti vasaros beisbolo ir mėgautis paplūdimiu ir vandenynu. Daugelis pradedančiųjų beisbolo žaidėjų pradeda savo karjerą vienoje iš prestižiškiausių beisbolo lygos komandų ir sugrįžta čia po keletą vasarų iš eilės.

Cape Cod sezonas prasideda birželio pradžioje ir baigiasi rugpjūčio pradžioje. Tai du mėnesiai beisbolo - geriausi Amerikos koledžų beisbolo žaidėjai, prieš geriausius žaidėjus. Cape Cod beisbolo lygoje iš viso yra 10 komandų, kiekviena komanda atstovauja skirtingiems Cape Cod miesteliams. Tai Bourne Braves, Brewster Whitecaps, Hyannis Harbour, Chatham Anglers, Orleans Furebirds, Cotuit Kettllers, Wareham Gateman, Falmouth Commodores, Y-D Red Sox ir Harwich Mariners. Vasaros metu žaidėjai turi 44 rungtynes, kurios vyksta skirtinguose Cape Cod miesteliuose.  Komandą sudaro 30 žaidėjų, tačiau žaidimo metu, žaidžia tik 9 žaidėjai. Per savaitę žaidėjai turi vieną laisvą dieną.

Tomas ir Ashby Crafts, vasaros metu apgyvendina 4 beisbolo žaidėjus, kurie atstovauja Harwich miestelio komandą Harwich Mariners. Žaidėjai atrenkami iš visos Amerikos koledžų ir universitetų, tai  - jų geriausia galimybė būti pastebėtiems. Ne veltui Cape Cod beisbolo lygos šūkis - "Where the Stars of Tomorrow Shine Tonight".

Tom ir Ashby Crafts, patinka užsiimti šia veikla ir įsitraukti į bendruomenės veiklą. "Tai jau tapo tradicija," sako Ashby Baker - Crafts. Mary Henderson - Harwich Mariners komandos prezidentė, gera Tom ir Ashby draugė, įsitraukus į lygos veiklą jau nuo 1982 metų.

Tom ir Ashby namuose praleidau dvi  vasaras ir galiu pasakyti, kad beisbolo žaidėjais jie rūpinasi kaip savo vaikais. Gamina vakarienę, rūpinasi, kad sugrįžtu į namus laiku ir būtų saugūs, tačiau nepamiršta ir to, kad visiems kartais reikia pasilinksminti. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl Harwich Mariners žaidėjai, nori būti apgyvendinti Tom ir Ashby namuose. Tai  rūpestingi ir draugiški šeimininkai. Tom it Ashby namai gražūs, erdvūs, išskirtiniai tuo, kad yra didelis kiemas ir ferma. Jie augina karves, vištas, ožkas, arklius.  Tai labai neįprasta šiose vietovėse. Net ir prie įvažiavimo į jų valdas, kabo iškaba "funnie farm", o ji tikrai tokia yra!

Paklausus Ashby, kaip pradėjo beisbolininkų apgyvendinimas jų namuose ir kaip jų šeima įsitraukė į Cape Cod beisbolo lygos veiklą, atsakė: "Viskas prasidėjo, kai mano ir Tom geras draugas Kevin Henderson, Harwich Mariners prezidentės Mary Henderson sūnus, ieškojo "host family" ir mes nusprendėme pabandyti apgyvendinti žaidėjus vasarai. Praėjo jau 15 metų, o mes vis dar apgyvendiname žaidėjus ir prisidedame prie Cape Cod beisbolo lygos veiklos. Tai jau tapo mūsų gyvenimo dalis. Ši veikla turi savų pliusų ir minusų, tačiau visada gerai sutariame su beisbolo žaidėjais - jie mums kaip vaikai, kurių patys neturime. Jie yra Amerikos koledžų elitas, beisbolas jiems yra viskas nuo 3 metų amžiaus, kai pirmą kartą į rankas paėmė beisbolo lazdą. Būti pakviestiems į Cape Cod beisbolo lygą yra garbė ir tik atvykę čia vasarai, beisbolo žaidėjai supranta, kad yra daug kitų gerų žaidėjų ir kokia didelė yra konkurencija. Jų tikslas "to be drafted" - būti pakviestiems į aukštos lygos beisbolo komandas ir pradėti savo profesionalo karjerą."

Paklausus apie žaidėjus, Ashby prisimena Ian Happ ir C.J. Hinojosa, kurie jų namuose praleido 2014 metų vasarą: "Ian Happ - geras vaikis, visada padėdavo su namų ruošos darbais, puikiai žaidė beisbolą ir dabar tęsia savo profesionalo karjerą "Chicago Cubs" komandoje, o C.J. Hinojosa pradėjo savo karjerą "San Francisco Giants" komandoje. Džiaugiuosi dėl jų sėkminos karjeros."

Iš savos asmeninės patirties prisimenu Ryan McAuliffe - žaidėjas su kuriuo teko gyventi praeitą 2016 metų vasarą Tom ir Ashby namuose - dabar jis žaidžia New York Mets komandoje.

Cape Cod beisbolo lyga - beisbolo tradicijas sauganti Amerikos beisbolo dalis, o Cape Cod nebūtų Cape Cod be vasaros beisbolo ir gausybės žmonių, susirenkančių stebėti kiekvieną dieną vykstančių žaidimų. Džiaugiuosi, kad teko galimybė susipažinti su šiais žmonėmis, pažvelgti į Cape Cod beisbolo lygą iš vidaus ir suprasti beisbolo kultūrą ir svarbą Amerikoje - tai įdomi patirtis.

Rasos Vaitkevičiūtės ir Thomas Underwood - Harwich Photography nuotraukosČikaga stoja į kovą prieš žiurkes
Niekas neturime teisės spjauti į Tiesą
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 rugpjūčio 18, Šeštadienis