AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Cape Cod - atokvėpis nuo miesto šurmulio

Cape Cod - atokvėpis nuo miesto šurmulio

 

Cape Cod – kyšulys pietryčių Masačiusetse, pasižymintis nuostabiais paplūdimiais, gražiais miesteliais, muziejais, jūros gerybėmis, Cape Cod beisbolo lyga ir vasaros renginiais.

Cape Cod, tai amerikiečių pamėgta vieta vasaros metu, daugelis žmonių čia turi vasarnamius, jaukius viešbutukus ar restoranus.

Daugelis mūsų kartais norime atsiriboti nuo miesto šurmulio, kasdieninės rutinos ir darbų – Cape Cod tam puiki vieta. Šioje Amerikos dalyje, vasaros metu galite pajausti tikrąjį vasaros „ritmą“ - žmonės vaikšto su „flip flop“ tapkėmis ir nesirūpina dėl išvaizdos, net eidami į restoranus dėvi laisvalaikio drabužius, o namus ir automobilius palieka atrakintus. Oras Cape Cod miesteliuose labai nepastovus, niekada nežinai ar bus lietinga diena ar saulėta – orai pasikeičia keletą kartų per dieną.

Cape Cod yra gausybė veiklos, pradedant įdomių miestelių lankymu iki pasyvaus poilsio paplūdimyje.  Cape Cod gausybė nuostabių paplūdimių, kopų, dviračių takų, išskirtinių jūros gėrybių restoranų, švyturių, muziejų ir meno galerijų... Cape Cod garsėja garsenybių pamėgta Martha’s Vineyard sala, išskirtiniu ar netgi iššaukiančiu miesteliu pačiame kyšulio gale – Provincetown ir prabangia Nantucket sala.

Cape Cod iš viso yra 15 miestelių, tai Bourne, Sandwich, Falmouth, Mashpee, Barnstable, Yarmouth, Harwich, Dennis, Brewster, Chatham, Orleans, Eastham, Wellfleet, Truro and Provincetown. Kiekvienas miestelis yra išskirtinis, su savais privalumais. Bourne yra žinomas savo žvejybos sportu, sraigių festivaliu ir laivais su vėliavomis iš įvairiausių pasaulio šalių. Sandwich miestelis yra seniausias miestelis Cape Cod kyšulyje - buvo įkurtas 1639 metais ir garsėja dideliais paplūdimiais ir prieplaukomis.  Falmouth miestelis turi ilgiausią pakrantę Cape Cod kyšulyje, o Mashpee miestelyje yra sparčiausiai auganti visuomenė ir šis miestelis turi indėniškų šaknų. Barnstable  sudaro septyni mažesni miesteliai, kiekvienas iš jų garsėja savita istorija, muziejais ir pramogomis turistams. Yarmouth yra pačiame Cape Cod viduryje ir garsėja kalvomis, bei kopomis, susidariusiomis nuo ledynų tirpimo. Harwich miestelis žinomas savo žvejybos industrija ir jūros gėrybių restoranais, o Dennis atskleidžia tradicinį Naujosios Anglijos paveldą su šiuolaikiniais patogumais ir garsėja seniausiu vasaros teatru – The Cape Playhouse, kuriame vyksta įvairūs renginiai vasaros metu.  Brewster yra istorinis jūros kapitonų miestelis, esantis Cape Cod įlankos pusėje ir turintis gausybę pelkių. Chatham vienas iš senesnių Cape Cod miestų, įkurtas 1656 metais piligrimų dėka, kuriame gausu veiklos turistams, o Orleans miestelis garsėja savo komercine įtaka kitoms Cape Cod vietovėms. Eastham yra žinomas savo įdomia lokacija – dvi miestelio pusės atsikerta į vandenyną, o kitos dvi į sausumos pusę. 61 procentą Wellfleet miestelio sudaro Cape Cod pakrantės Nacionalinis Parkas. Miestelis Truro - vienas mažiausių Cape Cod kyšulyje ir yra daugiausia kaimo kultūros, tačiau Truro miestelyje pamatysite vienus gražiausių paplūdimių Atlanto vandenyno pakrantėje, kurie pritraukia gausybę turistų vasaros metu. Ši vietovė taip pat garsėja seniausiu švyturiu Cape Cod, kuris buvo pastatytas 1797 metais. Provincetown miestelis yra vienas iš pagrindinių jūrininkystės, žvejybos ir prekybos centrų Cape Cod kyšulyje. Provincetown yra išskirtiniausias miestelis Cape Cod, tai homoseksualų miestelis – visi žmonės ten reiškiasi laisvai ir nei vietiniams gyventojams, nei turistams tai ne staigmena. Provincetown rasite nuostabią pagrindinę gatvę, kurioje gausu įvairiausių restoranų, muziejų ir parduotuvių, o užmiestyje stūkso kopos, per kurias driekiasi kilometriniai dviračių takai. Tai populiariausia Cape Cod turistų vieta, vasaros metu.

 

Rasa Vaitkevičiūtė

 

Saulės užtemimo renginiai Čikagoje ir jos apylinkė...
Palaimintojo Jurgio Matulaičio misijos svečias: žv...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 rugpjūčio 18, Šeštadienis