AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Baltijos Kelio 30-mečio paminėjimas, Oregono valstijoje

Baltijos Kelio 30-mečio paminėjimas, Oregono valstijoje

Kasmetinės “Hood To Coast Relay” yra naktinės ilgų estafečių varžybos, vykstančios JAV Oregono valstijone, kiekvienais metais rugpjūčio pabaigoje, tradiciškai penktadienį ir šeštadienį prieš Darbo Dienos savaitgalį. Tai yra didžiausia bėgimo ir ėjimo estafetė pasaulyje (joje yra 12 600 “Hood to Coast” estafečių, iš viso 18 000 dalyvių, įskaitant “Portland To Coast” estafetinį ėjimą ir “High School Challenge Relay”). “ Hood To Coast” užpildė savo komandos limitą per pastaruosius 28 metus ir 21 tiesioginius metus- loterijos atidarymo dieną. 

„Hood To Coast“, 199 mylių, estafetinis bėgimas, sausąkimša mikroautobusų, žvaigždėmis apšviestų kelių, pašėlusių kostiumų, triukšmingos muzikos, emocingų bėgikų, susirinkusių žiūrovų palaikymai, aplodismentų ir paplūdimio vakarėlių, ši tikrai unikali ir nepamirštama patirtis suviliojo lietuvių iš Oregono, Ingos Sadaunikaitės Kozhevnikov prieš šešerius metus sukurtą bėgimo klubo “Lituanica” pasivadinusią komandą. Šis darbas būtų neįmanomas vienai, todėl Giedrė Babarskienė visada pasiruošusi ne tik užsirišti bėgimo batelius, bet ir pagelbėti Ingai. Kruopčiai ir atsakingai apskaičiuoti, sudaryti ir suderinti bėgimo laiko planai yra kritiška informacija kurią seka bėgikai norėdami išlaikyti pastovų srautą. Kiekvieną komandą sudaro 12 bėgikų ir 3 savanoriai, kurie yra dažnai pamirštami ir nepaminimi kaip komandos dalis, bet mes puikiai visi žinome, kad jie yra komandos inkaras. Be jų, daug kas būtų neįmanoma ir nepadaroma. Jie dažniausiai yra nematomi, bet puikiai visi mes žinome, kad jie visada yra ir bus šalia. Žemai lenkiame savo galvas už savanorystę Jenelle Birnbaum, Agnei Babarskaitei ir Zach Dickinson. Jie iš tikrųjų yra “Lituanica” komandos sėkmės priežastis.

Komanda- grupė žmonių dirbanti darniai, siekdama bendro tikslo, sukurdama teigiamą atmosferą ir palaikydama vienas kitą, sujungusi individualias stipriąsias puses, kad sustiprintų komandos rezultatus. Nesvarbu kas bėga, ar “Lituanica” komandos veteranai, kaip Vilmantas Babarskas, ar naujokas Vytautas Pukis ar Mindaugas Paulikas- komandos gyvsidabris. Visi atneša kažką įpatingo ir vienija grupę taip, kaip prieš 30 metų Baltijos šalių žmonės sujungė rankas į vieningą grandinę ir parodė pasauliui savo vienybę ir laisvės siekį. 

Trečius metus iš eilės “Lituanica” komandą rėmė finansiškai viena iš nuostaubiausių organizacijų, JAV Lietuvių Fondas.  Fondas pirmumą teikia naujiems, pažangiems, taip pat ilgalaikes tradicijas turintiems ir vykdomiems projektams išeivijoje. Taip pat negalime pamiršti “Bandi Foods”, ne vien dėl to, kad smaguriavome jų fantastiškais ledais, bet todėl, kad tik jų dėka “Lituanica” bėgikai, 28 valandas praleido patogiuose mikro autobusuose, kur galėjo patogiai ištiesti nuo bėgimo išvargintas kojas.

 

Šių metų bėgimą Oregono lietuvių sukurta komanda “Lituanica” skyrė Baltijos Kelio 30-mečiui paminėti.

 

Inga Sadauninkaitė Kozhevnikov

 

Bėga Giedrė Babarskienė

Atbėga Vytautas Pukis

 

Nuo kairės, stovintys: Vytautas Pukis, Rytis Umbrasas, Benas Klastaitis, Vilmantas Babarskas, Virgilija Tali, Martin Tali, Giedrė Babarskienė, Vaidotas Žievys

Tupi iš kairės: Andrey Kozhevnikov, Kirill Perian

 

Inga Sadaunikaitė Kozhevnikov ir Andrey Kozhevnikov

 

Estafetę perduoda Inga Sadaunikaitė Kozhevnikov, Giedrei Babarskienei

 

Finišuoja Seaside, OR Inga Sadaunikaitė Kozhevnikov

 

Estafetę perduoda Vytautas Pukis, Vaidui Žieviui

 

 

Pasikeitimo taškas, Portlande, OR

 

Startavimo taškas, Mt. Hoode, OR. 

Nuo kairės: Vytautas Pukis, Rytis Umbrasas, Giedrė Babarskienė, Kirill Perian, Mindaugas Paulikas, Vilmantas Babarskas

 

 

Nuo kairės: Giedrė Babarskienė, Vytatutas Pukis, Kirill Perian, Mindaugas Paulikas, Rytis Umbrasas, Vilmantas Babarskas

 

Finišas, nuo kairės: Vaidotas Žievys, Virgilija Tali, Rytis Umbrasas, Inga Sadaunikaitė Kozhevnikov, Vilmantas Babarskas, Andrey Kozhevnikov, Benas Klastaitis, Giedrė Babarskienė, Vytautas Pukis, Martin Tali.

 

Finišas: nuo kairės stovintys: Vytautas Pukis, Rytis Klastaitis, Vilmantas Babarskas, Vaidotas Žievys, Kirill Perian, Mindaugas Paulikas, Andrey Kozhevnikov, Martin Tali

Iš kairės tupintys: Benas Klastaitis, Jenelle Birnbaum, Virgilija Tali, Inga Sadaunikaitė Kozhevnikov, Giedrė Babarskienė

 

Su pagarba, 

Giedrė Babarskienė

Portland, OR bendruomenės Pirminkė

 

Rotariečių dovana knygų mylėtojams
Paramos užsienio lietuvių, studijuojančių Lietuvos...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Trečiadienis, 20 Lapkritis 2019