AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Amerikos žydų komiteto nariai lankėsi Lietuvos konsulate Čikagoje

Amerikos žydų komiteto nariai lankėsi Lietuvos konsulate Čikagoje

Spalio 27 dieną Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje lankėsi Amerikos žydų komiteto (American Jewish Committee)  JAV Vidurio Vakarų regiono padalinių vadovai.

Jau tapo gražia tradicija, kad kasmet Čikagoje viešintys Amerikos žydų komiteto JAV Vidurio Vakarų regioninių padalinių vadovai lankosi Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje. Susitikimo su generaliniu konsulu Marijumi Gudynu metu svečiai dėkojo Lietuvai už nuoseklią politiką, kuri leido sukurti konstruktyvius ir labai pozityvius Lietuvos ir Izraelio dvišalius santykius. Taip pat padėkota Lietuvai už tarptautinėse organizacijose nuolat išsakomą principingą vertybinę poziciją bei tokį pat balsavimą sprendimų priėmimo metu. Diskusijos metu apgailestauta, kad tarptautinėse organizacijose kai kurios valstybės savo įtaką naudoja ne konkrečioms globalioms problemoms spręsti, bet destruktyviam koalicijų siauriems šalių interesams patenkinti būrimui.

Susitikime aptartos ir kitos politinės aktualijos: susitarimo Irano branduolinės programos klausimu įgyvendinimo kontrolė, Izraelio ir Palestinos taikos derybų procesas, augančios antisemitinės nuotaikos Europoje, augančio populizmo ir stiprėjančių kraštutinių ideologijų neigiama įtaka pasaulio stabilumui, istorijos mokymo mokyklose svarba ir kiti aktualūs klausimai.

Generalinio konsulato Čikagoje inf.

LF paramos čekis – ,,Draugui“
Čikagoje aplankyti Lietuvai nusipelniusių asmenų k...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 17 Lapkritis 2019