AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Ambasadorius R.Kriščiūnas dalyvavo JAV Rytų pakrantės lietuvių bendruomenių organizuojamuose šimtmečio renginiuose

Ambasadorius R.Kriščiūnas dalyvavo JAV Rytų pakrantės lietuvių bendruomenių organizuojamuose šimtmečio renginiuose

 

“Ačiū, kad visuomet esame kartu, kad drauge kuriame Lietuvą. Jūsų indėlis į modernios Lietuvos kūrimą yra labai svarbus,” sakė Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas vasario 17 d. Vašingtono lietuvių bendruomenės surengtoje 100-mečio šventėje Rokvilyje esančiuose Latvių namuose. Šventės metu vyko diskusija „Kalba Amerikos balsas iš Vašingtono“, buvo surengti Lietuvių mokyklos Vašingtone ir Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos mokinių, bei atlikėjų Barboros Valiukevičiūtės ir Ievos Jokubavičiūtės pasirodymai.

 

“Vasario 16-oji yra mūsų valstybės pamatas. Mūsų atkurtos valstybės šimtmetis yra mūsų visų sėkmės istorija,” pabrėžė ambasadorius Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šventėje Niujorke, kurią surengė Niujorko lietuvių bendruomenė. Vasario 16 d. Lietuvos diplomatai taip pat dalyvavo Lietuvos šimtmečio minėjimo šventėje Baltimorės Lietuvių namuose, kur vyko smagi vakaronė „Švęskime Lietuvos gimtadienį kartu“, koncertavo lietuviškų šokių ansamblis "Malūnėlis."

 

 

Vasario 18 dieną ambasadorius R. Kriščiūnas dalyvavo JAV Centrinio Naujojo Džersio lietuvių bendruomenės surengtame Atkurtos Lietuvos Valstybės šimtmečio minėjime. “1918 Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktu buvo padėtas mūsų modernios valstybės pamatas, kurio pagrindu buvo atkurta mūsų nepriklausomybė, o šiandien toliau kuriama mūsų visų sėkmės istorija,” sakė ambasadorius.

 

R.Kriščiūnas padėkojo Naujojo Džersio lietuviams, ir bendruomenės pirmininkei Rasai Miliūtei už bendruomeniškumą, už išlaikytą ryšį su Lietuva, lietuvių kalbos ir papročių puoselėjimą.  Atkurtos Lietuvos valtybės šimtmečio renginyje koncertavo Naujojo Džersio lietuvių kolektyvai “Lietuvėlė”, “Spindulėlis”, “Viesulas” ir atlikėjai iš Lietuvos - Rūta Ščiogolevaitė ir Paulius Zdanavičius. Centrinio Naujojo Džersio lietuvių bendruomenės šventė vyko Jackson mieste esančiuose Estų namuose.

 

 

LR ambasados Vašingtone informacija

 

Šimtmetis už Atlanto - Vakarų pakrantėje
Čikagos centre įrengtos naujos stebėjimo kameros
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 gruodžio 19, Trečiadienis