AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Advento popietė Čikagos Lituanistinėje mokykloje

Advento popietė Čikagos Lituanistinėje mokykloje

Gruodžio 9-ąją Čikagoje  žemę apdengė  pirmasis sniegas ir mažiesiems Čikagos lituanistinės mokyklos mokinukams, kurie vyko į šventę mokykloje, buvo daug džiaugsmo.

Šiemet tėveliai ir seneliai buvo sukviesti į Advento popietę – popieteje dalyvavao patys mažiausieji, tai- kiškiai (Silvija Eglynaitė, Rasa Zakarauskienė), vaikų ratelis( Romana Samoška Brigita Kanclerytė) ir darželis( Skirmanta Orintienė ir Sandra Abrutienė). Įdėmiai Advento pasaka skė ir bandė prisijungti patys mažiausieji mokyklos mokinukai- tėvų ir vaikų klubo vaikučiai ( mokytojos Rima Prišmantienė ir Justina Ališauskaitė).

Skambant muzikai, į salę suėjo vaikai ir mokytojos, visi buvo pasipuošę angelų kostiumais, nusiteikę rimčiai ir susikaupimui. Rato centre buvo uždegtos keturios žvakės, simbolizuojančios keturias savaites iki didžiausios metų šventės – šv. Kalėdų. Kiekvieną savaitę uždegama po žvakę, kad mūsų širdys prisipildytų šviesos ir šilumos. ”Adventas-tai metas, kai tiesiami keliai - nauji keliai, atnaujinami nutrūkę, užžėlę, duobėti ir akmenuoti. Tai, šilumos takeliai į širdis, į draugystę ir buvimą kartu”,- skambėjo mokytojos Silvijos Eglynaitės žodžiai. Po jų vaikučiai tiesė kelius -juosteles, jų gale uždegė po mažą žiburėlį- žvakelę, dėjo eglių šakas ir puošė jas konkorėžiais, obuoliais, žaisliukais taip padarydami didelį vainiką. Prie nupinto vainiko mažieji, vadovaujami mokytojos Evelinos Karalienės, padainavo dainelę apie angelus.

Daug džiugių emocijų vaikams suteikė ir Kalėdų Senelio apsilankymas. Vaikai, kartu su mokytojomis Rasa Stanevičiene ir Onute Cvilikiene, ėjo su juo ratelius, šoko ir dainavo.

Tikimės, kad tokios šventės paskatins tėvelius ir vaikučius nepamiršti lietuviškų tradicijų, suprasti jų reikšmę, jas puoselėti bei perduoti iš kartos į kartą.

Tuo metu kitoje mokyklos salėje rinkosi pirmų (mok. Jolanta Zakarauskienė), antrų ( mok. Rita Gudzevičiene ir Daiva Juzėnas), trečių ( Sandra Zalnieriųnaitė) klasių mokiniai, jų tėveliai. Sniego besmegeniai šlavė takelius ir kvietė Žiemos pasakas į svečius. Pirmąją pasaką pasekė pirmos klasės mokinukai. Tai buvo gerai žinoma pasaka „Saulė ir mėnulis“. Mokiniai ne tik vaidino, bet ir dainavo, šoko. Antrų klasių mokiniai, pasipuošę piratų rūbais, sušoko nuotaikingą piratų mankštą, kuri išjudino ir visus esančius salėje- tėvelius , mamytes ir močiutes su seneliais. Visi linkamsi lingavo, sėdo ir tūpė, o tai linksma buvo...O trečios klasės mokinukai visiems pasekė „Senelės pasaką“. Labiausiai visi žiemos pasakų dalyviai apsidžiaugė sulaukę Kalėdų Senelio. Kartu jie šoko ir dainavo. Atsisveikindamas Kalėdų Senelis kiekvienai klasei paliko po dovanų maišą, kurį vaikai nekantraudami nusinešė į klases. Visi buvo laimingi....

 

Berwyno policija pristatė naują iniciatyvą
Jokių problemų dėl Vyčio skulptūros nėra, nes toki...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 balandžio 21, Sekmadienis