AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

68-osios ŠALFASS žaidynės pasibaigė ASK „Lituanica“ triumfu

68-osios ŠALFASS žaidynės pasibaigė ASK „Lituanica“ triumfu

Paskutinius du gegužės mėnesio savaitgalius Amerikos Vidurio Vakaruose sportu „alsuojantys“ lietuviai gyveno krepšiniu, tačiau džiaugėsi ne tik Kauno „Žalgirio“ pergalėmis Eurolygoje ar eiliniu tapusiu Klyvlendo „Cavaliers“ viešpatavimu NBA Rytų konferencijoje. Gegužės 18-20 d. Detroite suvažiavo net 33 Šiaurės Amerikos jaunučių ir jaunių (nuo 5 iki 16 metų amžiaus) komandos, kurios kovojo dėl 9-ių skirtingų amžiaus grupių apdovanojimų.

Neoficialioje klubų turnyrinėje lentelėje vėl – kaip ir pernai, nugalėjo Čikagos „Lituanica“ auklėtiniai, viso laimėję 10 medalių (5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos). Šio klubo trenerio Aurimo Matulevičiaus dukra Viktorija tapo net trijų amžiaus grupių (mergaičių D, C ir vyriausiųjų B) nugalėtoja ir daugelio varžovių nuomone naudingiausia viso turnyro žaidėja!

Vos 1 apdovanojimu mažiau surinko pastaruoju metu itin didelę pažangą padarę Mississauga „Anapilio“ jaunieji krepšininkai, iškovoję 2 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius. Klyvlendo „Žaibas“ susižėrė 4 medalius, o šeimininkų Detroito „Kovas“ laimėjo vienintelį auksinį molekulių apdovanojimą.

Pasak organizatorių, šiose ŠALFASS jaunimo krepšinio pirmenybėse dalyvavo virš 260 vaikų, o gegužės 19-ą lietuviškoje Dievo Apvaizdos parapijoje Southfield miestelyje vykusioje popietėje susirinko apie 400 mūsų tautiečių. Taigi galime drąsiai teigti, kad jaunųjų krepšininkų žaidynės pavyko - ir tai yra puikus prieš keletą metų Detroito “Kovo” pirmininku tapusio Lino Polteraičio ir jo organizacinės komandos pasiekimas!

Deja, to paties negalėtume vienareikšmiškai pasakyti apie sekančią savaitę Čikagoje - ilgojo JAV “Memorial Day” savaitgalio metu vykusias 68-ąsias suaugusiųjų vyrų krepšinio varžybas. Čia krepšininkai varžėsi “Vėjų” miesto lietuviškiausiu seniai be konkurencijos tapusiame Lemonto priemiestyje, kur dėl ŠALFASS apdovanojimų kovojo vos 6 vyrų “A” ir “B” komandos bei 4 jaunių (iki 18 metų amžiaus) ekipos – turbūt rekordiškai mažiausias dalyvių skaičius per pastaruosius 10 metų.

Penktasis “Lituanica” triumfas

Pagrindinis 3 dienas vykusių pirmenybių organizatorius ČLKL vadovas A. Matulevičius pasidžiaugė savo 11-tokų - “Lituanica” jaunimo sėkme, o taip pat antrąja “Lituanica-B” vyrų užimta vieta, na ir daugkartinių nuo 2014-ųjų metų prestižinių “A” varžybų nugalėtojais tapusiais “Lituanica” meistrais, penktąjį sykį paeiliui kėlusiais geriausiai ŠALFASS komandai Lietuvių fondo (LF) įsteigtą taurę.

Čikagiečių lyderis Derek Molis trečiąjį kartą paeiliui tapo ŠALFASS pirmenybių MVP (naudingiausiu žaidėju), taigi galime šį Amerikos lietuvį šmaikščiai pavadinti “La Broniumi”. Čempioniškos “Lituanica” komandos branduolys pasiryžęs ne tik sugrįžti į aikštelę ir sekančiais metais, bet ir kuria ambicingus planus 2021-siais metais vėl nuvykti į Lietuvą ir dalyvauti XI-osiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Druskininkuose.

Jau 13-ti metai iš eilės Lietuvių fondo paramos dėka, ŠALFASS ir JAV Lietuvių Bendruomenės Švietimo Tarybos iniciatyva pajėgiausia tapusi vyrų krepšinio komanda paskiria 1000 dolerių prizą vis kitai Jungtinėse Valstijose esančiai lituanistinei mokyklai - šiemet tokios premijos “Lituanica” ekipos sprendimu nusipelnė Mundeline, IL neseniai įsteigta Gedimino lietuviško ugdymo įstaiga (vad. Jurita Gonta).

68-ųjų žaidynių nugalėtojus ir prizininkus apdovanoję ŠALFASS Centro valdybos pirmininkas Laurynas R. Misevičius bei jo pavaduotojas Stasys Kuliavas sporto visuomenei Pasaulio lietuvių centre pristatė ir vos prieš mėnesį išrinktą stambiausios išeivijoje labdaros-paramos organizacijos Lietuvių fondo Valdybos pirmininką Taurą Bublį, kuris pažadėjo tęsti savo pirmtako Mariaus Kasniūno apsiimtus darbus LF ženkliai prisidedant prie Š. Amerikos lietuvių sportinio judėjimo.

Stalo teniso varžybose – dviguba M. Bieliausko sėkmė

Kol krepšininkai aiškinosi savo santykius M. Riškus aikštelėje, kitoje Pasaulio lietuvių centro salėje liejosi aistros kasmetinių ŠALFASS stalo teniso pirmenybių metu. Pelnytai antrąja populiariausia sporto šaka po krepšinio per paskutinius 5 metus tapusio nemažai gerbėjų Čikagos lietuvių tarpe turinčio žaidimo turnyre susirungė 11 dalyvių iš Kanados ir JAV, nors šiemet į Lemontą ir neatvyko pajėgiausiais užjūryje laikomi Paulius Gurklys bei Deivis Pavasaris. Šių labiau tituluotų varžovų nebuvimu puikiai pasinaudojo čikagietis Mindaugas Bieliauskas, pirmą sykį istorijoje laimėjęs aukso medalį tiek ŠALFASS vyrų vienetų, tiek ir su kitu Mindaugu – Bindoku 2018 m. dvejetų varžybose. Sidabro apdovanojimu pasitenkino finale M. Bieliauskui pralaimėjęs Kęstutis Vileikis (nors prieš tai grupėje sugebėjęs įveikti tą patį priešininką), o trečią vietą užėmė dar vienas čikagietis Stefas Majauskas. Dvejetų sidabrą iškovojo Toronto (Kanada) atstovas Eugenijus Krikščiūnas poroje su Stefu Majausku, o bronzinius apdovanojimus šį kartą pelnė Gediminas Buzas su Kęstučiu Vileikiu.

Sveikiname 68-ųjų ŠALFASS sporto žaidynių nugalėtojus ir prizininkus, visiems sportininkams linkime gražios vasaros, o didžiausiai išeivijos sporto sąjungai neabejingus užjūryje gyvenančius mūsų tautiečius jau iš anksto š.m. spalio 27-ąją (šeštadienį) kviečiame į ŠALFASS kasmetinį suvažiavimą Klyvlende. O papildomą informaciją apie šios organizacijos veiklą visuomet galima surasti internetiniame tinklapyje www.salfass.org

 

Dainius Ruževičius – specialiai iš Detroito ir Čikagos

NUOTR.

 

Įnirtinga ČLKL įkūrėjų Aurimo Matulevičiaus ir Svajūno Masilionio dvikova…stalo teniso pirmenybėse

 

68-ųjų ŠALFASS žaidynių vyrų krepšinio finalo akimirka tarp Čikagos “Juodkrantės” ir “Lituanica” komandų, kurias po atkaklios kovos laimėjo “Lituanicos” atstovai 66:60

 

A. Matulevičiaus vienuoliktokai užbaigė krepšinio sezoną laimėdami ŠALFASS jaunių (iki 18 m.) pirmenybes

 

68-ųjų ŠALFASS stalo teniso varžybų dalyviai

 

Naujajam ŠALFASS krepšinio komiteto vadovui Pauliui Riškui prieš 2 mėn. gimė sūnus Mykolas Vladas – rimta paraiška Amerikos lietuvių krepšinio ateičiai

 

Lietuvių fondo Valdybos pirmininkas Tauras Bublys ir ŠALFASS vadovas Laurynas R. Misevičius apdovanoja daugkartinius Š. Amerikos mūsų tautiečių pirmenybių nugalėtojus Čikagos “Lituanica” krepšininkus bei jų lyderį, naudingiausią krepšinio turnyro žaidėją Dereką Molį (Nr. 18).Ingridos Misevičienės ir Svajūno Masilionio nuotraukos
ČIKAGOS LITUANISTINĖ MOKYKLA SĖKMINGAI UŽBAIGĖ  26...
JAV Valstybės departamente atidaryta paroda, skirt...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 gegužės 20, Pirmadienis