AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

25-eri Čikagos lituanistinės mokyklos metai

25-eri Čikagos lituanistinės mokyklos metai

Įveikusi ketvirtį amžiaus, išugdžiusi tūkstančius mokinių ir į savo bendruomenę priėmusi šimtus mokytojų, Čikagos lituanistinė mokykla (ČLM) švenčia 25 metų jubiliejų. Šia proga apie praeitį, dabartį ir ateities lūkesčius kalbamės su Čikagos lituanistinės mokyklos  direktore Vida Rupšiene, tėvų komiteto pirmininku Antanu Rašymu ir koja kojon su mokykla žengiančia pedagoge Nijole Pupiene.

– 25 metai – daug ar mažai?

Vida: 25 metai žmogaus gyvenime yra daug, o Čikagos lituanistinei mokyklai tai tik pradžia.

Antanas: Čikagos lituanistinė mokykla dar visai jauna. Jos garbinga praeitis, tvirta dabartis ir, tikiu, kad laukia šviesi ateitis.

Nijolė: 25 metai dar ne riba.

– Tikime, kad pastarieji 25 metai buvo nelengvi. Papasakokite, kokiais būdais pavyksta išsaugoti jau susiformavusias mokyklos vertybes ir kaip puoselėjate lietuvybės židinį?

Vida: Taip, daug kas pasikeitė per pastaruosius 25 metus, bet mokyklos tikslas išliko toks pats. Mokykloje pradėjau dirbti 2005-aisiais. Į ČLM šeimą mane pakvietė pirmoji mokyklos direktorė Jūratė Dovilienė – ji nuostabi vadovė, pedagogė ir mielas žmogus. Išmokyti mokinį – didelių pastangų reikalaujantis darbas, kurį gali atlikti tik tas, kuris myli šią mokyklą. Esu tikra, kad taip bus ir ateityje. Ratas sukasi ir į mokyklą sugrįžta ČLM buvę mokiniai su savo atžalomis, o kartais net lieka mokytojauti.

Antanas: Mums svarbu organizuoti įdomius, dar nematytus renginius, kurie pritrauktų kiekvieną kartą vis gausesnę lietuvių bendruomenę. Galime džiaugtis mūsų organizuotais renginiais, tokiais, kaip „Protų kovos“, „Šokame su ČLM žvaigždėmis“ ir kt.

Nijolė: Tiek anksčiau, tiek ir dabar Čikagos lituanistinės mokyklos mokytojai skiria labai daug dėmesio vaikams, kad juos kuo geriau išmokytų lietuvių kalbos ir skatintų nepamiršti lietuvių kultūros.

Nijole Pupiene, kaip pasikeitė ČLM mokytojai, tėvai ir mokiniai per šiuos metus?

– Tėvai visai nepasikeitė. Jie vis stūmė, motyvavo ir buvo labai stiprus užnugaris savo vaikams. Mokytojai, mano manymu, buvo labai geri ir tada, ir dabar. O mokiniai lygiai tokie patys – išdykę, kartais tingintys mokytis. Šią mokyklą jie pradeda vertinti tada, kai ją baigia. Puikus pavyzdys – mano dukra. Kai ji baigė paskutinius metus ir rankose jau laikė mokyklos diplomą, padėkojo man, kad leidau ją į šią mokyklą.

– Ką jums reiškia priklausyti ČLM bendruomenei?

Vida: priklausymas ČLM – mano gyvenimo būdas, mano antrieji namai. Myliu šią mokyklą.

Antanas: ČLM dirba skirtingu laiku atvykusių kartų atstovai, todėl man tai proga išmokti geriau suprasti kitus, kai dirbame dėl vieno bendro tikslo – mokyklos.

Nijolė: Man labai smagu priklausyti šiai bendruomenei. Mėgstu savo sritį, mėgstu tautinius šokius ir noriu tai perduoti vaikams. Labai malonu bendrauti su nuostabiais šios mokyklos mokytojais.

– Kokia įsimintiniausia diena ar įvykis mokykloje?

Vida: Gal pirmoji diena mokykloje... Pažintis su auklėjamąja klase, 2006-ųjų laidos abiturientais.

Antanas: Buvo jų labai daug. Vienas tokių, kai praėjusiais metais vykusį pokylį „Šokame su ČLM žvaigždėmis“ užbaigėme šokiu „Mūsų dienos kaip šventė“.

Nijolė: Man vienas malonumas matyti, kaip gerai mokytojai sutaria ir dirba. Smagu čia ateiti ir mokyti vaikus.

– Antanai Rašymai, kaip apibūdintumėte tėvų komiteto veiklą?

– Tėvų komiteto veikla yra labai reikalinga. Mes rūpinamės, kad kiekvieną šeštadienį vaikai valgytų skanius pietus. Be to, mes esame atsakingi už rudenį vykstantį lėšų rinkimo vakarą, pavasarinį mokyklos pokylį ir kt. Tėvų komitetas įvairioms šventėms, pavyzdžiui, abiturientų išleistuvėms, šv. Kalėdoms, užsako dovanas, kuriomis gali džiaugtis ČLM besimokantys mokiniai. Komitetas turi išties daug veiklų, tačiau mums dažnai padeda tiek mokyklos mokytojai, tiek administracija. Labai džiaugiamės, kad mokame puikiai tarpusavyje bendradarbiauti.

– Vida Rupšiene, koks yra sėkmingos mokyklos receptas?

– Mokyklos sėkmės receptas... Manau, kad yra daug veiksnių, darančių mokyklą sėkminga. Vieni iš pagrindinių – atsidavę mokytojai, mokiniai, kuriems mūsų mokytojų reikia, ir mokyklos administracija, dirbanti petys į petį. Mokykloje turime nuostabų, darnų mokytojų kolektyvą, kuris orientuotas į mokinių pasiekimus ir asmenybės ugdymą. Manau, kad viskas kartu ir yra sėkmė.

– Kovo 4-ąją vyks mokyklos 25-mečio jubiliejus. Kuo jis išskirtinis ir ko galime tikėtis?

– Šis mokyklos jubiliejus – didelis susibūrimas tų žmonių, kurie nori pabūti kartu, sutikti senus pažįstamus, pasidžiaugti pasiekimais. Mokyklą baigę mokiniai turės galimybę pasimatyti su draugais ir prisiminti nerūpestingas dienas. Šis pokylis – reikšmingas tėvų komiteto darbas.

– Antanai Rašymai, kaip vyksta pasiruošimas artėjančiam mokyklos jubiliejui?

– Pasiruošimo darbai netrukus pasibaigs. Beliks sulaukti šventės svečių: buvusių mokinių, dirbusių ir vis dar dirbančių mokyklos mokytojų. Tikiuosi, smagiai paminėsime ČLM 25-mečio jubiliejaus šventę.

– Palaikydami vienas kitą ir besidžiaugdami mokyklos pasiekimais, kartu jau nuėjote ketvirtį amžiaus. Kaip įsivaizduojate ČLM po dar 25-erių?

Vida: Aš nedrįsčiau prognozuoti 25 metų perspektyvos, bet esu įsitikinusi, kad švęsime 50-mečio jubiliejų modernioje, gausioje mokinių ir mokytojų mokykloje.

Antanas: Mokykla, be abejonės, gyvuos ir ateityje, nes ji mums, lietuviams, gyvenantiems už Atlanto, yra labai svarbi. Užsienio lietuvių vaikams ypač vertinga išmokti kalbą, istoriją, geografiją ir kt.

– Svarbiausia mokyklos grandis – mokiniai. Ko jiems palinkėtumėte šio nuostabaus jubiliejaus proga?

Vida: Visų pirma, norėčiau visiems padėkoti už bendrą darbą, atsidavimą, norą išsaugoti lietuvių kalbą ir kultūrą. Ačiū JUMS! Palinkėčiau, kad įgytas žinias ir patirtį perduotumėte savo vaikams, skleistumėte aplinkiniams ir garsintumėte Lietuvą.

Antanas: Mokykla – mūsų kartos dovana jūsų kartai, todėl gerbkite ir remkite ją, nes vieną dieną ji bus jūsų.

Nijolė: Linkiu, kad įvertintų tai, ką ši mokykla duoda.

Lietuvos edukologijos universiteto studentės

Giedrė Namikaitė ir Augustina PalionytėPriemiesčių mokyklose plinta kiaulytė
Norinčiųjų dalyvauti LISS programoje paraiškų priė...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 balandžio 25, Trečiadienis