AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

14-oji “Ambasadoriaus” taurė kaip ir 2014 metais antrąsyk istorijoje iškeliavo į Teksasą

14-oji “Ambasadoriaus” taurė kaip ir 2014 metais antrąsyk istorijoje iškeliavo į Teksasą

Šį savaitgalį netoli JAV sostinės esančiame Ft. Washington (Merylendo valst.) sporto komplekse įvyko tradicinis, jau 14-asis, Lietuvos Respublikos ambasados ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras “Ambasadoriaus taurei” laimėti. Spalio 21 d. organizuotos krepšinio varžybos paskirtos 2017 m. Lietuvoje pažymimiems Sporto metams, kuriais yra pabrėžiama sporto nauda žmogui ir visuomenei, skatinamas fizinis aktyvumas bei sveika gyvensena. Keturioliktą kartą rengiamame turnyre šį kartą dalyvavo 10 komandų, tarp kurių - Amerikos lietuvių ekipos iš Niujorko, Los Andželo, Vašingtono, Baltimorės, Teksaso ir Naujojo Džersio valstijų. Krepšinio varžybose taip pat dalyvavo JAV Valstybės departamento, Pentagono, LR ambasados Vašingtone bei jungtinė Lenkijos, Rumunijos ir Latvijos diplomatų ekipos. Rungtynėms teisėjavo iš Lietuvos specialiai atvykę arbitrai Mantas Butvilas ir Laurynas Gailius, praėjusią vasarą sėkmingai suorganizavę jubiliejinių X-ųjų Pasaulio Lietuvių sporto žaidynių krepšinio turnyrą Kaune. Pertraukos tarp varžybų metu surengta ir krepšinio šventė – baudų mėtymo konkursas vaikams. Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas, atidarydamas šių metų turnyrą, pasidžiaugė 95 metų Lietuvos krepšinio istorija ir pergalėmis, garsinančiomis mūsų tautą visame pasaulyje bei tampriai jungiančiomis Lietuvą su Jungtinėmis Valstijomis. „Šis krepšinio turnyras stiprina žmogiškuosius ryšius tarp Lietuvos ir JAV, skatina Amerikos lietuvių, gyvenančių skirtinguose miestuose, bendravimą, ir pristato lietuviško tapatumo dalimi tapusios sporto šakos Nr. 1 Lietuvoje ilgametes tradicijas, - kalbėjo Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikoje. Krepšininkus ir varžybų svečius taip pat pasveikino specialiai į Vašingtoną iš Portlando (Oregono valst.) atvykęs Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos pirmininkas Laurynas R. Misevičius.

Oficialaus turnyro atidarymo metu Rolandas Kriščiūnas už aktyvią veiklą JAV Lietuvių Bendruomenės gretose, už Amerikos lietuvių skatinimą įsitraukti į sportą, įspūdingus pasiekimus žaidžiant futbolą ir lakrosą, ir už didžiulės pagarbos vertą pavyzdį jaunajai lietuvių kartai apdovanojo praeityje žinomą Baltimorėje (Merilendo valst.) gyvenantį sportininką Augustiną Ulecką. Buvusiam futbolininkui ir lakroso žaidėjui, už nuopelnus abejose sporto šakose įtrauktam į savo universiteto Šlovės muziejų, buvo įteiktas Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius padėkos raštas.

Tuo tarpu į “Ambasadoriaus taurės” turnyro pusfinalius iškopė 2014 metais analogiškas varžybas laimėję Teksaso „Senieji krienai“, taip pat JAV Valstybės departamento komanda bei Baltimorės Lietuvių atletų klubas ir JAV Pentagono komanda. Finale po labai atkaklios kovos lietuviai rezultatu 77:74 nugalėjo amerikiečius. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo “Senųjų krienų” kapitonas Ramūnas Petraitis. Trečią vietą antrus metus iš eilės užėmė Baltimorės LAK.

Po krepšinio varžybų Lietuvos ambasadoje Vašingtone surengtas iškilmingas visų turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Ambasadorius pasveikino turnyro nugalėtojais tapusius Teksaso valstijos krepšininkus ir įteikė jiems “TCE LLC” čempionų taurę. R. Kriščiūnas padėkojo prie turnyro organizavimo daug prisidėjusiems savo ambasados kolektyvui bei savanoriams, ŠALFASS vadovui Laurynui R. Misevičiui, NBA teisėjaujančiam lietuviui Gediminui Petrauskui, JAV Lietuvių Bendruomenei, Lietuvos garbės konsulei Leslie Liautaud, Lietuvių Fondui ir pagrindiniam turnyro rėmėjui – lietuviško kapitalo įmonei „TCE LLC“. Turnyro nugalėtojams ir prizininkams įteikti Lietuvos krepšinio federacijos skirti 95-mečiui skirti proginiai medaliai su Arvydo Sabonio parašu. Naudingiausiam turnyro žaidėjui – Milton Harris iš JAV Pentagono komandos – įteiktas specialus ambasados prizas fotoalbumas “Lithuania Unseen”, o rezultatyviausiu tapusiam žaidėjui R. Petraičiui atiteko Lietuvos rinktinės ir NBA Toronto “Raptors” krepšininko Jono Valančiūno įsteigtas prizas – krepšinio kamuolys su vidurio puolėjo parašu.

Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone “Ambasadoriaus” taurės krepšinio turnyrą pirmą kartą surengė 2003 metais. Tradiciniame turnyre kiekvienais metais kviečiamos dalyvauti Amerikos lietuvių, taip pat JAV institucijų ir Vašingtone reziduojančių užsienio valstybių diplomatų komandos. Varžybos rengiamos bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga bei Lietuvos krepšinio federacija, prie turnyro organizavimo prisideda Užsienio reikalų ministerija, JAV Lietuvių Bendruomenė ir keletas privačių rėmėjų.

 

Tadas Kubilius, Laurynas R. Misevičius – specialiai iš Vašingtono

 

Ingridos Misevičienės ir Tado Kubiliaus nuotraukose: 1) 14-osios “Ambasadoriaus taurės” taurė bei proginiai medaliai, 2) Finalo tarp Teksaso “Senųjų krienų” ir JAV Pentagono komandos dalyviai, 3) Turnyre teisėjavę Laurynas Gailius (kairėje) ir Mantas Butvilas (dešinėje) iš Jonavos su LR ambasadoriumi JAV ir Meksikoje Rolandu Kriščiūnu (antras iš kairės) ir ŠALFASS pirmininku Laurynu R. Misevičium (antras iš dešinės), 4) Vaikams surengtas baudų mėtymo konkursas, 5) Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas apdovanoja Baltimorės apylinkių lietuvį Augustiną Ulecką (kairėje), 6) Priėmimo ambasadoje metu Teksaso “Senųjų krienų” komandos vadovas Arendijus Mejeras su “TCE LLC” įsteigta nugalėtojams skirta taure ,7) Jungtinės diplomatų komandos ir Lietuvos ambasados rinktinės krepšininkai po varžybų, 8) Finalinių varžybų akimirka.

 

Nuo Los Anželo per Omahą iki Vašingtono arba višči...
Čiurlionio galerija kviečia į parodą-popietę ,,Gut...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 gruodžio 13, Ketvirtadienis